image.png

Omdat 4 mei dit jaar op zaterdag valt, de bevrijdingsfilm ‘Lore’ op zaterdag 11 mei.

De Film is gemaakt in 2012 en gaat deze keer niet over de oorlog of de bevrijding in Nederland maar over hoe een jong meisje met haar broertjes en zusjes na de oorlog moet zien te overleven in Duitsland. De film bekijkt de oorlog dus vanuit een ander perspectief dan we gewend zijn. Het verhaal is prachtig verfilmd.

Lente van 1945. Wanneer het Duitse front ineenstort nemen de Geallieerden de macht over in het land van Hitler. De veertienjarige Lore, van wie de nazi-ouders gearresteerd zijn vanwege hun oorlogsmisdaden (haar vader was bij de SS) staat alleen in de zorg voor haar broertjes en zusjes. Haar moeder geeft haar nog snel instructies om naar het noorden te gaan. De enige plaats waar ze naartoe kunnen is het huis van hun grootmoeder, 900 km noordwaarts. De kinderen beginnen aan een tocht door hun verwoeste land, en langzaam maar zeker begrijpen ze wat er gebeurd is en wat de gevolgen zijn van de daden van hun ouders. Tijdens deze barre tocht ontmoet ze Thomas, een jonge Joodse vluchteling., Om te overleven zal Lore haar vertrouwen moeten geven aan iemand die ze geleerd heeft te haten.

met Saskia Rosendahl, Nele Trebs en Kai-Peter Malina. Regie Cate Shortland.

Inloop om 19.30 uur – vrije gift – gelegenheid tot napraten